top of page

Ako si správne vybrať spoľahlivého dodávateľa okien? Ako postupovať?Výber dodávateľa okien je najdôležitejšou úlohou procesu ich kúpy, keďže práve v rukách Vami zvolenej firmy, bude celý priebeh vypĺňania stavebných otvorov. Vybraná firma Vám buď celý proces uľahčí, alebo naopak ho môže nepríjemne spomaliť, či skomplikovať. Ako si teda vybrať správne a na základe akých kritérii zistiť, či bude služba kvalitná?


Na trhu sa nachádza množstvo dodávateľov, ktorí ponúkajú podobné služby - okná, montáž a servis. Ako si však medzi nimi vybrať toho, ktorý bude ako stvorený pre Váš projekt?


Vyhraďte si čas na prieskum


Na oslovenie dodávateľov si vyhraďte čas. Vzhľadom na to, že to je Vašou kľúčovou úlohou, neodporúča sa robiť unáhlené závery, keďže okná, ktoré budete kupovať sú investíciou na desaťročia. Riskovať pre nedostatok času a netrpezlivosť pri vyberaní a rozhodovani sa v mnohých prípadoch nevyplatí. Rýchle skratkové riešenia, ako napríklad kúpa skladových okien, môžu nakoniec dopadnúť ako tie najhoršie a najdrahšie.


Vyberajte menej, no precízne


Naše odporúčanie znie - menej je viac. Na úvod si vyberte dve, alebo tri spoločnosti, ktoré Vás oslovia najviac. Vylúčia sa tak omyly, predídete chaosu, kedy si firmy pomýlite a nebudete si pamätať, v ktorej bol ten milý predajca na druhej strane telefónu, ktorý Vám ochotne pomohol a poradil.


Správna firma má širokú škálu produktov a služieb a vie Vám ponúknuť to, čo je pre Vás a Váš domov najvhodnejšie. Na základe týchto potrieb spracuje ponuku presne podľa toho, čo potrebujete.


Myslite dopredu


Správny výber tkvie aj v ponúkaných doplnkoch a službách. Ak firma ponúka k oknám aj kvalitné doplnky, ako napríklad žalúzie, rolety, sieťky či iné vybavenie, automaticky sa Vám zoznam ďalších firiem, ktoré budete musieť oslovovať, zmenšuje.


Doplnky možno farebne zladiť podľa Vašich predstáv. Zároveň sa už pri samotnej stavbe budovy môžu vykonať úpravy potrebné na ich montáž. Častokrát je spoločný nákup okien a doplnkov ekonomicky výhodnejší, ako sprostredkovanie dvoma, či tromi rôznymi firmami. V neposlednom rade, nevyberajte si spoločnosť, ktorá neponúka montáž.


Komunikácia prezradí veľa


Prvý kontakt s firmou prezradí veľa o Vašej budúcej spolupráci. Dodávatelia, ktorí už od začiatku aktívne komunikujú, či už prostredníctvom telefonátov, alebo e-mailov, budú s najväčšou pravdepodobnosťou spoľahliví aj počas celého priebehu kúpy a montáže okien. Naopak, ak spoločnosť po oslovení neodpovedá a nevenuje pozornosť Vášmu dopytu niekoľko dní, je možné, že sa štýl komunikácie bude niesť v podobnom duchu aj naďalej.


Nájdite balans medzi odbornosťou a prívetivosťou


Predajca na druhej strane telefónu by mal byť nielen vzdelaný a skúsený v oblasti, ktorej sa venuje, ale aj s určitou dávkou empatie a trpezlivosti. Najmä, ak sa Vy v danej problematike neorientujete, čo je prirodzené, a dokonca očakávané.


Zákazník by sa nemal báť pýtať aj zdanlivo banálne otázky a predajca by mal byť trpezlivý a všetko v najlepšom záujme oboch strán zrozumiteľne vysvetliť. Potenciálny kupujúci by mal byť po rozhovore spokojný a informovaný, a nie zmätený.Jasná a prehľadná cenová ponuka


Tak, ako je jasná a zrozumiteľná komunikácia s firmou, by mala byť prehľadná a čitateľná aj cenová ponuka. Z nej by mal aj zákazník, ktorý kupuje okná prvýkrát, jasne vyčítať čo kupuje a za akú cenu.


Niektoré firmy uvedú na ponuke skvelú cenu, v ktorej však nie sú zahrnuté základné súčiastky, doplnky a služby, ktoré k plnohodnotnému používaniu potrebujete - montáž, parapety, kľučky. Ak čomukoľvek v cenovej ponuke nerozumiete, alebo si nie ste istí, neváhajte sa pýtať.


Stavte na celkový dojem


Ak sa počas komunikácie s Vašim potenciálnym dodávateľom cítite výnimočne, nie je nad čím váhať. Je našou povinnosťou uspokojiť želania zákazníka a spraviť všetko preto, aby bola jeho vízia uskutočniteľná.


Môžeme Vás ubezpečiť, že u nás individuálny prístup zažijete. Neváhajte sa pýtať otázky a spoločne nájdeme to dokonalé riešenie pre Vás. Kontaktujte nás prostredníctvom formulára nižšie.


Vaše PMOKNA

Commentaires


bottom of page