top of page

Ako si vybrať plastové okná a čo všetko treba zvážiť?V dnešnej dobe sú dostupné mnohé varianty okien, z ktorých možno vyberať - okná rôznych materiálov, niekoľkých komôr, skiel či dizajnových prevedení. Paradoxne, práve táto široká ponuka nám výber častokrát sťažuje.


V takýchto prípadoch sa väčšina obráti na kvalitné poradenské služby, ktoré nie však každý poskytuje. Individuálny prístup k poradenstvu nevyžaduje zapamätávanie si parametrov či vyznanie sa v hodnotách Uw, Uf, Ug.


Faktom však zostáva, že najpopulárnejšou voľbou sú práve plastové okná pre rad výhod a kvalít. Medzi rozhodovatele patrí najmä pomer ceny a kvality, ich jednoduchá údržba a vysoká energetická úspora.


Rozhodujúci pomer ceny a kvality


Zákazníci si vyberajú plastové okná najmä pre ich výhodnú cenu. V porovnaní s kvalitou, ktorú ponúkajú, sa cena investície vráti do niekoľkých rokov. Okná sú totiž pri precíznej montáži trvácne - pri správnom používaní sa nepoškodia, sú odolné voči externým podmienkam a vydržia záťaž a dlhodobé používanie aj desaťročia.


Taktiež sa vyznačujú zvukovo-izolačnými vlastnosťami, ktoré Váš domov ponoria do príjemného ticha. V neposlednom rade sú skvelým ekologickým riešením - nielenže vydržia oveľa dlhšie ako napríklad drevené okná, ale aj spotrebujú oveľa menej energie počas výrobného procesu.


Očakávajte energetické úspory


Plastové okná sú častou voľbou aj vďaka ich tepelno-izolačným vlastnostiam. Správne namontované, kvalitné plastové okná sa totiž vyznačujú predovšetkým výbornou tesnosťou, ktorá účinne chráni pred tepelnými stratami. Vďaka čomu výrazne znížite výdavky na vykurovanie či klimatizovanie priestorov.Nestrácajte čas údržbou


Ak si neprajete venovať extra čas údržbe Vašich okien, zvoľte plastové - v porovnaní s drevenými či hliníkovými súnajjednoduchšie na údržbu. Keďže je rám okien z plastu a neabsorbuje vlhkosť, takže nevytvára prostredie priaznivé pre rozvoj plesní a húb. Zároveň statočne odolávajú chemickým, biologickým a mechanickým faktorom. A po zašpinení sa jednoducho čistia - postačí Vám handrička, čistiaci prípravok a trochu vody.


Designovo prispôsobiteľné


Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že plastové okná môžu byť len biele. Plastové okná môžu prijať akúkoľvek podobu - či už drevených alebo hliníkových okien, ale aj okien rôznych farieb. Viac sme sa téme designu plastových okien venovali v článku Plastové okná vo farbe dreva a ich výhody.


Výber správnych okien je dôležitým rozhodnutím pri budovaní alebo renovácii domu. Plastové okná majú mnoho výhod, ktoré ich robia atraktívnou voľbou pre väčšinu ľudí. Je však dôležité poradiť sa s odborníkom a vybrať také, ktoré najlepšie vyhovujú Vašim potrebám a požiadavkám.


V PMOKNA ponúkame hneď niekoľko modelov plastových okien, a že je z čoho vyberať! Nemusíte sa báť, že by ste sa medzi parametrami PMCLASIC, PMPERFECT, PMPERFECT PLUS, atď., stratili. My Vám vďaka individuálnemu prístupu poradíme a nájdeme pre Vás to perfektné okno.


Vaše PMOKNA

Comments


bottom of page