top of page

Obťažuje Vás hluk z dvora či rušnej ulice? Pomôcť môžu protihlukové okná.V dnešnom modernom svete je hluk všadeprítomný. Avšak miesta, kde chceme tráviť kvalitný čas s rodinou či osamote, by mali byť tiché a pokojné. To však nie je vždy možné dosiahnuť, a to hneď pre rad dôvodov - byt či dom je situovaný pri električkovej alebo vlakovej trati, nebodaj pri letisku, alebo je okno spálne otočené do rušnej ulice.


Hluk pôsobí negatívne nielen na našu náladu, ale aj na naše fyzické a psychické zdravie. Pri opakovanom vystavovaní sa hlučnému prostrediu sa nám môže znížiť kvalita spánku, poškodiť sluch a čoraz častejšie prejaviť stres či podráždenie. Pre rodiny s deťmi je obzvlášť dôležitou požiadavkou vykúzliť tiché a príjemné prostredie pre najmenších členov, ktorí potrebujú oddychovať aj počas dňa.


Ako teda zabrániť hlučnému prostrediu?


Zvážte výmenu okien


Najčastejším problémom bývajú práve zastaralé okná, ktoré už dávno nespĺňajú parametre moderných okien. Nehovoriac o tom, že základom úspechu je kvalitné tesnenie, ktoré sa pri starších oknách opotrebuje najrýchlejšie, čomu môže dopomôcť aj nesprávna manipulácia s oknami. Ďalším dôvodom na prienik hluku môže byť aj nesprávna montáž okien, ktorá aj z najkvalitnejších okien spraví priemerné. Aj preto v PMOKNA dbáme na precíznu a kvalitnú montáž prevedenú odborníkmi s dlhoročnou praxou.Zvoľte protihlukové okná


V prípade, že hluk v byte je nepríjemným javom Vašich dní aj v novostavbe s najnovšími oknami, je čas zaobstarať si protihlukové okná. Tie je najlepšie zvoliť do miestností, kde sa spí, poprípade kde sa bude pracovať, alebo tráviť najviac času. Obzvlášť v prípade, že sú tieto miestnosti umiestnené do hlučnej ulice, alebo blízko zastávok MHD či vlaku.


Častou mylnou domnienkou je, že okná s trojsklom v podobných prípadoch stačia. Pravda je však zložitejšia ako sa zdá - protihlukové okná fungujú na princípe rozdielnych vibrácii, ktoré keď prichádzajú zvonka v podobe zvukových vĺn a prechádzajú dnu cez tabule skla rôznych hrúbok, sú tlmené a dnu sa dostávajú vo výrazne nižšej miere.


Vyberte si doplnky


V neposlednom rade si môžete ticho v byte poistiť výberom doplnkov v podobe vonkajších roliet. Tie nielen blokujú hluk a svetlo, ale aj podrthnú moderný vzhľad a bezpečnosť. Výber v PMOKNA je široký a spoločne nájdeme kombináciu, ktorá pre Vás bude tá pravá.


Oslovil Vás článok a radi by ste s hlukom vo Vašom byte skoncovali hneď teraz? Veríme Vám, a preto sme tu pre Vás. Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formulára nižšie. Tešíme sa na Vás!


Vaše PMOKNA

Comments


bottom of page