top of page

Poznáte hlavné rozdiely medzi vonkajšími žalúziami a roletami ?


Želáte si regulovať svetlo, ktoré pustíte dnu, no zároveň dodať vášmu obydliu nádych luxusu? Alebo vás nebaví sedieť v rozhorúčenej izbe celý deň? Riešením môže byť práve montáž exteriérovej tieniacej techniky - žalúzií, roliet, screenov a pod.


Dôvody, pre ktoré sa ľudia rozhodnú kúpiť si exteriérové tieniace doplnky sú rôzne. Niektorí po nich siahnu pre ich vkusné dizajnové riešenie, iným zase záleží najmä na ich primárnej schopnosti tieniť. Avšak ako viete, ktoré budú tou správnou voľbou pre váš domov?Žalúzie


Vonkajšie žalúzie sú moderným trendom, ktorý badať na novostavbách, no aj na starších domoch, keďže je pri nich možnosť aj dodatočnej inštalácie. Avšak vrelo odporúčame zvážiť zadováženie si žalúzií spolu s novými oknamipre zvýšenú jednoduchosť montáže.Tešia sa obľube, lebo sú skvelým prvkom, ktorý oživí fasádu / vonkajší vzhľad a zároveň ponúknu dokonalý komfort pre užívateľa. Je množstvo spôsobov ako exteriérové žalúzie rozlišovať, no jedným z kritérií je napríklad ovládanie. Ovládať môžete čímkoľvek a z akejkoľvek miestnosti. Nič vám nebráni použiť svoj mobilný telefón, aby ste otvorili žalúzie v obývačke počas toho, ako len vstávate z postele.


Hlavným rozdielom medzi exterierovými žalúziami a roletami je možnosť regulácie svetla. Vzhľadom na to, že sa dajú nastaviť podľa potrieb užívateľa rovnako ako dôverne známe vnútorné žalúzie, v mnohých prípadoch predstavujú jasnú voľbu.V PMOKNA ponúkame široký sortiment exteriérových žalúzií - žalúzie sa odlišujú v hrúbkach a tvaroch lamelov, materiálom (hliníkové), farebným prevedením, ktoré bude sedieť vašej fasáde, či spôsobe ovládania (od mechanického, diaľkového až po SMART ovládanie cez mobilný telefón).Rolety


Druhým typom exteriérového tienenia sú práve vonkajšie rolety.Výrazná odlišnosť od žalúzií je spomínaná regulácia svetla - pri roletách je veľmi obmedzená. Z toho dôvodu sa inštalujú do miestností, ktoré nepotrebujú príval svetla, alebo poprípade je účelom ich zatemniť. Príkladom môže byť spálňa alebo detská izba.


Ich veľkou výhodou je ich dodatočná tepelno-izolačná vlastnosť, ktorá je užitočná nielen v lete, ale i v zime. Aj z toho dôvodu ich môžeme čoraz častejšie vidieť na domoch s väčšou presklennou plochou - teplo len tak neunikne. Po zatiahnutí rolety sa medzi ňou a oknom vytvorí takzvaný vzduchový vankúš, ktorý funguje ako ďalšia izolačná vrstva.


Okrem toho, vonkajšie rolety majú v zásobe ďalšie výhody. Neodrážajú len slnečné lúče, ale odbúravajú hluk či zvyšujú bezpečnosť. A pri výbere najlepšieho možného riešenia pre vás, dopomáhajú k luxusnému vzhľadu vašej stavby. 

Žalúzie alebo rolety - čo si vybrať?


Predovšetkým je dôležité sa samých seba spýtať, aké sú vaše nároky na jednotlivé miestnosti.


V prípade, že často pracujete v noci a cez deň potrebujete dospať, odpoveďou budú jednoznačne rolety so 100% schopnosťou zadržať svetlo a vytvoriť tmu aj cez deň. Vrelo odporúčame zváženie inštalácie roliet aj do miestností, ktoré sa nachádzajú na južnej či západnej strane budovy.Avšak, ak si prajete pomaly vpúšťať slnečný svit do interiéru a zvoliť si jeho množstvo bez akýchkoľvek obmedzení, vonkajšie žalúzie môžu byť práve pre vás.


Samozrejme, nezabudnite vašu voľbu prediskutovať s odborníkmi, ktorí vám poradia s výberom toho správneho typu tieniacej techniky, ktorý vám zaručí 100% komfort bývania.


V prípade, že by ste sa o externých spôsoboch tienenia chceli dozvedieť viac a zistiť možné riešenia pre váš domov, ktoré budú dokonalou súhrou, kontaktujte nás prostredníctvom formulára nižšie.


Vaše PMOKNA

Comments


bottom of page