top of page

Na čo nezabúdať pri výbere okna do detskej izby.Deti sú zvedavé stvorenia, ktoré chceme prirodzene chrániť, no stále im chceme ponechať istú dávku slobody. Deti by sa mali cítiť neohrozene a príjemne počas vystrájania vo svojej izbe aj bez prítomnosti rodiča. Zároveň, sa rovnako príjemne môžu cítiť aj rodičia, ktorí môžu pokojne nechať dieťa hrať sa vo svojej izbe, bez toho, aby sa strachovali o jeho bezpečie. To môžeme docieliť aj výberom správneho okna do detskej izby.


Detská izba je miesto, kde budú detičky tráviť najviac času - či už s rodičmi alebo samé. Aj z toho dôvodu nesmieme zabúdať na dôležité kvality a bezpečnostné prvky, ktoré by v izbe dieťaťa nemali chýbať. Dieťa by sa v izbe malo cítiť komfortne a najmä by nemalo byť ohrozované.


Bez kľúča obmedzené otváranie


Detská poistka je bežný termín, ktorý si spájame s rôznymi objektmi - televízor, dvere na aute, ale existuje aj pre plastové okná. Deti sú od prírody zvedavé a chcú spoznávať svet. Najmä ten, ktorý hýri farbami vonku za sklom.


Vďaka bezpečnostnej poistke na okno dieťa samo neotvorí okno dokorán, jedine iba na vetračku. Každé okno môžeme zaistiť vďaka kľúču na kľučke. Dokonca vieme zabezpečiť generálny kľúč, ktorý bude v byte pasovať do ktoréhokoľvek okna. Stačí okno uzamknúť a dieťa si okno samo otvorí už iba na vetračku - nemusíte sa už obávať, že vypadne. Dôraz na detskú poistku sa kladie najmä ak je byt v paneláku, alebo aj pri poschodových rodinných domoch. Inštalácia poistky na všetkých oknách v byte je bežným prejavom zodpovedného rodičovského prístupu.


Bezpečnosť na prvom mieste


Ďalším kľúčovým bezpečnostným prvkom je ochrana pred úrazom po rozbití okna, či samotná prevencia jeho rozbitia.


Keďže deti sú malými výmyselníkmi, radi skúšajú - či už trpezlivosť rodiča alebo odolnosť predmetov okolo. V prípade, že sú okná osadené bezpečnostnými sklami, pravdepodobnosť rozbitia po strete s tvrdým predmetom, napríklad hračkou, je veľmi nízka. A ak sa okno pre nešťastnú zhodu náhod a udalostí aj rozbije, vďaka bezpečnostnému zaskleniu neohrozí ich bezpečnosť.Jednoduchá údržba sa stáva požiadavkou


Úlohou rodiča je podnecovať v dieťati kreativitu. Tá však niekedy prekypuje a dostáva sa na steny či na okenné rámy. Plastové okná sa však ľahko čistia a s trochou čistiaceho prostriedku sa zbavia aj farebných výtvorov detí. Avšak, liehové fixy radšej uschovajte s kľúčom od okennej kľučky.


Vlastnosti kvalitných okien zvyšujú komfort


Medzi významné pozitíva patria aj tepelno- a zvukovo-izolačné vlastnosti plastových okien. Ak izba dieťatka smeruje do rušnejšej ulice, tieto vlastnosti neradno podceniť. Deti potrebujú kvalitný spánok pre svoj zdravý vývin, rovnako ako aj primeranú teplotu miestnosti. Počas horúcich letných dní, kedy nemožno vetrať počas dňa, kvalitné okná zadržiavajú teplo vonku, no na druhú stranu, počas mrazivých dní zase nepúšťajú teplo von.


Kvalitný spánok vďaka exterierovému tieneniu


Spánok, ako sme už vyššie spomenuli, je nevyhnutný pre zdravie Vášho dieťatka. Najmä ak je ešte menšie a potrebuje spávať aj počas dňa. Vďaka vonkajšiemu tieneniu možno regulovať intenzitu svetla, ktorú prepustíte dnu. Veľmi jednoducho viete navodiť pocit noci aj cez deň, keďže vieme dosiahnuť až 100% zatemnenie.Deti sú to najcennejšie, čo v živote máme a preto im chceme dopriať pocit pohodlia a bezpečia, a to najmä v ich vlastnej izbe, kde budú tráviť niekoľko rokov svojho života a s ktorou budú vyrastať. Postupne sa bude izba meniť, no okná budú rásť s dieťatkom - aj preto treba vyberať kvalitne a s rozvahou.


A čo je najdôležitejšie pre Vás rodičov? No predsa vnútorný pokoj a pohodlie, aj počas pracovného zhonu či varenia, upratovania alebo relaxovania, lebo viete, že Vaše dieťa je vo svojej detskej izbe v bezpečí.


Nechajte si v PMOKNA poradiť a spoločne vyberieme riešenie pre Vás, aj pre Vašich najmenších. Váš komfort je našou prioritou.


Vaše PMOKNA

Kommentare


bottom of page