top of page

Prečo nové okná, aké sú hlavné dôvody na ich výmenu?


Máte pocit, že vám vaše okná už doslúžili? Prefukuje vám domov, okná nedostatočne izolujú a tesnia, majú poškodený rám alebo počujete hluk z ulice?


Vtedy viete, že nastal čas zamyslieť sa nad ich výmenou. Niekoľkoročné okná totiž už nemusia zodpovedať aktuálnym nárokom a štandardom.


Množstvo ľudí výmenu okien odkladá, lebo má pocit, že to nie je nutné. Dokonca, ak v budúcnosti budete premýšľať nad predajom vašej nehnuteľnosti, staré okná môžu výrazne znížiť jej hodnotu. Tak prečo by ste si výhody nových okien nemohli užiť už aj vy?


Medzi niektoré z výhod jednoznačne patria:

  • úspora energie a výdajov

  • zvýšená bezpečnosť

  • zníženie množstva prieniku hluku

  • pohodlné používanie a komfort1 ) Šetrite energiu aj peniaze


Kúpa nových okien, je investícia s rýchlou návratnosťou.


Pri správnom výbere okna, ktoré je moderné, nezastarané a spĺňajúce všetky nároky na dnešné bývanie, máte automaticky vyhrané. Nami ponúkané okná už v štandarde majú kvalitné tepelno-izolačné vlastnosti. Vďaka nim neželaná teplota bytu už nepredstavuje problém. V chladnejších mesiacoch neprepúšťajú von teplo, ktoré si vo vnútri strážime, a naopak v lete nedovoľujú horúcim vlnám tepla preniknúť dnu.


Aj vďaka tomu možno hovoriť o šetrení nákladov na vykurovaní či chladení a klimatizovaní priestorov.2) Bezpečnosť už nebude vaša starosť


S kúpou nových okien si pomyselne kupujete aj bezpečnosť a pohodlie domova. Moderné okná prispôsobíme vašej domácnosti a jej požiadavkám. Sú dizajnované tak, aby neohrozovali vašu bezpečnosť - či už pri chybnej manipulácií alebo poškodení. Je jednoduché s nimi narábať a strach z vypadnutia okenného krídla už nie je na mieste. To platí aj pre niekoľkometrové okná, ktoré je možné rôzne polohovať.3) Hluk z okolia vás už nebude trápiť


Pre domácu pohodu je doležité aj ticho, a tu je práve nutné spomenúť zvukovú izoláciu. Tak ako sú nové okná schopné izolovať teplo a udržať ho vo vnútri, poprípade dnu vôbec nepustiť, dokážu to isté aj so zvukom. Ak vám prekáža hluk z rušnej ulice, po ktorej denne prejdú stovky ľudí, alebo vám za domom hrmocú električky či autobusy, investícia do výmeny okien je tou správnou voľbou. Najmä ak sa musíte plne sústrediť pri učení alebo práci z domu.


Nechajte hluk vonku a doprajte si ničím nerušený spánok.


Existuje mnoho dôvodov, pre ktoré by ste mali zvážiť výmenu okien. No je dôležité byť na pozore a v prípade, že vám okno pomaly dosluhuje, alebo je nebodaj poškodené, sa obrátiť na profesionálov. Taktiež netreba zabúdať na výber kvalitných okien s nadčasovými parametrami, tak aby vám mohli dlhé roky slúžiť.


Ak zvažujete investíciu do nových okien - plastových alebo hliníkových, neváhajte nás kontaktovať. S radosťou vám pomôžeme nájsť to pravé okno pre vás, ktoré bude predstavovať váš domov.


Vaše PMOKNA

Comments


bottom of page