top of page

Aké sieťky proti hmyzu si vybrať?Je horúce leto a vy si prajete vetrať aj večer pri svetle, no chcete sa vyhnúť otravnému hmyzu? Vzhľadom na zvyšujúce sa teploty, a tým pádom aj zvyšujúcu sa potrebu vetrať priestory najmä večer a v noci, je vhodné zvážiť kúpu sieťok.


Sieťky možno jednoducho inštalovať na okná, dvere alebo veľké posuvné dvere. Keďže sa vyrábajú na mieru, bez problémov nimi ochránite každé okno. Sieťky prepúšťajú svetlo a vzduch, no zabraňujú prieniku hmyzu a niektoré dokonca aj peľu, čo ocenia najmä alergici.


Ako sme už spomenuli, sieťky možno nainštalovať takmer kamkoľvek. Od miesta ich využitia sa odvíjajú aj rôzne typy. Medzi ne patria napríklad pevné sieťky do okien z rámu so sieťovinou. Sú to pravdepodobne tie, ktoré si ako prvé vybavíte. Majú ich vaši známi a ich známi - sú totiž klasickou voľbou, ktorá sa netrhá a rýchlo neopotrebúva. Ľahko sa namontujú aj demontujú (napríklad v prípade čistenia).


Ďalším typom sú sieťky na dvere. Tie sa na rozdiel od okenných sieťok na dvere pripevnia pomocou pántov. Po absolvovaní montáže si ich môžete s radosťou užívať a otvárať ako ďalšie dvere, vďaka samouzatváracím pántom s magnetickým zatváraním.


Veľmi podobné sú aj rolovacie sieťky, ktoré sa jednoducho rolujú vertikálne alebo horizontálne - záleží od preferencií. Pôsobia ako elegantný a dizajnový prvok v porovnaní s otvárajúcimi sieťovými dverami. Nemusia byť však len dverové, možno ich namontovať aj na okná.


Poznáme aj posuvné sieťky, ktoré sa umiestňujú najčastejšie na francúzske okná, alebo okná s veľkou sklenenou plochou. Posúvajú sa po koľajniciach, podobne ako vaše okno. To môže byť otvorené počas dňa a vy si môžete užívať výhľad aj čerstvý vzduch, kým všetok hmyz ostáva vonku. Nezaberajú žiadne miesto a nepotrebujú priestor na otváranie.


Na vyššie spomínané francúzske okná (HST Portal, PSK Portal) taktiež možno umiestniť posuvnú plisse sieťku, ktorá je najelegantnejšiou voľbou na veľké posuvné dvere. Jej výnimočnosť spočíva v možnosti obsiahnuť veľkú otvorenú plochu.


Sieťky nemusia narušiť design budovy


Ak sa bojíte, že vám montáž sieťok naruší vzhľad budovy, tak vás potešíme - nie je to nutné. Sieťky totiž môžu byť aj estetickým doplnkom. Tak ako sa vyrábajú rôzne druhy sieťok, tak sú dostupné aj rôzne farebné prevedenia. Najčastejšie sú tmavé, ako napríklad šedé alebo v imitácii dreva. Máte na výber zo širokej ponuky, stačí sa len s nami poradiť a nájsť dokonalú súhru práve pre váš domov.


Sú nenáročné na údržbu


V prípade, že si prajete vaše sieťky umyť, tak vás nebudeme strašiť mnohými krokmi. Stačí ich totiž iba jemne pretrieť mokrou handričkou. Dávajte však pozor na to, aby ste príliš netlačili. V prípade, že máte možnosť a chuť ich zložiť, vložte ich do vane a presprchujte. Rám iba pretrite handrou a nechajte ich poriadne vysušiť. A to je celé! Podobnú údržbu sieťok môžete vykonávať raz do roka, no v prípade peľovej sezóny sa alergikom odporúča častejšie. Vďaka kvalitnému materiálu ich netreba skladať počas zimných mesiacov, keďže sú odolné voči vonkajším podmienkam.


Záver


Sieťky sú skvelou voľbou na horúce letné mesiace, kedy potrebujete vetrať aj počas noci, no nechcete dnu vpúšťať otravný hmyz.


Je množstvo typov, z ktorých možno vyberať, záleží len na vašich preferenciách a požiadavkách - či už na manipuláciu alebo dizajn.


Zároveň ich možno prispôsobiť práve vášmu domovu a exteriéru, a to vďaka širokej ponuke farieb a povrchových imitácií.


Nenechajte sa hrýzť hmyzom a zadovážte si tie dokonalé sieťky pre vás.


Vaše PMOKNA


Kommentare


bottom of page