top of page

Plastové okná vo farbe dreva a ich výhody.


Lákajú vás drevené okná, no nie sú tou najlepšou voľbou, lebo nechcete a nemáte čas sa o ne pravidelne starať a udržiavať ich? No vy si stále nedokážete predstaviť chatu či moderný dom s plastovými oknami? Máte predsa vysnívaný dom v unikátnom farebnom či drevenom prevedení, skombinovaný s fasádou a nechcete podľahnúť kompromisu. Nemusíte. Čo keby sme vám povedali, že sa nemusíte vzdať výhod plastových okien, ani ich bezkonkurenčnej ceny a môžete to mať všetko?


Časy, kedy boli možnosti farieb okien obmedzené sú už dávno preč. Dnes sa môžete tešiť zo širokej palety farieb. Medzi nimi nechýbajú ani presné imitácie dreva či tmavý antracit alebo šedá, ktoré na prvý i druhý pohľad pripomínajú hliník.


Môžu byť plastové okná drevené?


Z plastu nikdy nebude drevo, no okná môžu vyzerať ako drevené. Plastové okná v drevenom dekóre sú totiž na nerozoznanie od skutočných.


A navyše, môžete si vybrať. Od svetlých odtieňov brezy, svetlého alebo zlatého dubu či orechu až po tmavšie akými sú čerešňa, tmavý dub alebo mahagón. Medzi najobľúbenejšie imitácie dreva patria plastové okná s dekórom dubu, borovice alebo orechu.


Je to však prirodzený vzhľad dreva a dokonalá imitácia jeho štruktúry, ktorá vás vždy presvedčí. Okná nebudú len vyzerať ako drevené, ale sa na drevo premenia aj pod dotykom ruky.


Nemusíte mať strach z poškriabania alebo iného poškodenia. Fólie sú odolné voči vonkajším vplyvom a zároveň aj predlžujú životnosť okien. Farba sa nezošúchava a na slnku nevybledne.
Prečo uprednostniť plastové pred drevenými?


Drevené okná sú totiž náročné na údržbu aj úspory. Ak ste niekedy bývali v byte s drevenými oknami, viete, že si vyžadujú zvýšenú pozornosť a starostlivosť. Vzhľadom na to, že drevo ako prírodný materiál reaguje na vonkajšie podmienky, je nutné ho neustále ošetrovať. Najmä, aby sme sa vyhli narušeniu glazúry dažďovou vodou či plesniam zažraným do dreva, ktoré sú pri nesprávnej a nepravidelnej starostlivosti bežným javom.


Dokážeme zladiť aj všetko ostatné


K farebným oknám môžu pribudnúť i farebné vchodové dvere, garážová brána, sieťky či rolety alebo žalúzie, až po zábradlie, ohradu, pergolu alebo záhradný domček. Spoločne vymyslíme ako farebne všetko zladiť tak, aby to pôsobilo elegantne. Nemusíte sa obávať bielych plastových okien, ak vás táto myšlienka neoslovila. Rovnako, nie pre každého je imitácia dreva vhodnou voľbou. Pre množstvo moderných stavieb sa volia najmä rôzne odtiene sivej či tmavej, ktoré dodajú stavbe moderný nádych.


Neviete, ktoré farebné kombinácie sú pre vás najlepšie, ale viete, že biela to nie je? Nechajte si poradiť a spoločne nájdeme to dokonalé riešenie.Vaše PMOKNA

Comments


bottom of page