top of page

Prečo si vybrať plastové okná a aké sú ich výhody.


Chystáte sa na výmenu okien, alebo plánujete stavať dom, no neviete sa rozhodnúť, aké okná vybrať? Plastové okná sú najčastejšou voľbou, no prečo je to tak? Predstavíme vám 4 dôvody, pre ktoré sa aj vy rozhodnete investovať práve do plastu.


Mnoho ľudí premýšľa, aký typ okien zvoliť. Väčšinou sa v parametroch okien nevyznajú a chcú len vedieť, prečo by si mali vybrať plastové okná namiesto hliníkových či dokonca drevených. Plastové okná prinášajú mnoho kvalít, ktorými sú ich tepelno- a zvukovo-izolačné vlastnosti, odolnosť, komfort či hospodárnosť, a to všetko za prijateľnú cenu.


Pomer cena a kvalita


Najatraktívnejším lákadlom je práve cena, resp. pomer ceny a kvality. Plastové okná ponúkajú špičkovú kvalitu, ktorá sa vyznačuje mnohými vlastnosťami, ktoré si dnes ešte predstavíme. V porovnaní s hliníkovými oknami sú ekonomickejšou voľbou s vysokou návratnosťou.


Hospodárnosť


Vysokú návratnosť prinášajú najmä pri úsporách na energiách, čo je badať takmer okamžite. Vďaka tepelno-izolačným vlastnostiam plastových okien vám teplo v zime neuniká a vy si môžete pokojne užívať teplo domova aj s nižšími nákladmi na vykurovanie.


Komfort


Okrem tepelno-izolačných vlastností vám plastové okná odizolujú aj zvuk. Ak bývate na rušnej ulici, alebo máte hlučných susedov pod oknom, s plastovými oknami si budete môcť užívať väčšie pohodlie domova.


Komfort bezpochyby predstavuje aj jednoduchá údržba či ovládanie, ktoré pre plastové okná nie sú raritou. Plastové okná sa ľahko čistia - stačí použiť bežné čistiace prostriedky, ktoré nájdete takmer v každej domácnosti. Narozdiel od drevených, ktoré si vyžadujú pravidelnú údržbu - lakovanie, natieranie a ďalšie starosti.


Pohodlné a jednoduché ovládanie je ďalší aspekt, pre ktorý sú plastové okná veľmi častou voľbou. Okná sa dajú bezproblémovo polohovať, sklápať a otáčať podľa potrieb užívateľa. Navyše, naše okná sú vybavené poistkou proti chybnej manipulácii, ktorá radosť z používania len zvyšuje.Trvácnosť a odolnosť


A v neposlednom rade, plastové okná pomerne pomaly starnú, takže vám vydržia niekoľko desiatok rokov. A to najmä vďaka odolnosti materiálu voči vonkajším vplyvom, nepriazniam počasia a slnečnému žiareniu. Pri správnom používaní a zaobchádzaní je možno ich životnosť predĺžiť.


Stále nie ste presvedčení, že plastové okná sú pre vás? Možno sa držíte myšlienky, že klasické drevené okná sú tradičné a dodávajú domovu šmrnc. Alebo patríte medzi tých, ktorí preferujú luxusný vzhľad domova, a to vďaka hliníku?


Tak čo keby sme vám povedali, že si môžete užiť pohľad na drevené či hliníkové okná, aj keď budú z plastu? V PMOKNA totiž ponúkame na výber množstvo farieb a typov imitácií, ktoré premenia vaše obydlie na domov snov.


Kontaktujte nás a nechajte si poradiť a zodpovedať Vaše otázky ohľadom plastových okien, ktoré Vám bezpochyby prinesú žiadaný komfort.


Vaše PMOKNA

Comments


bottom of page